50 Bulunan Gayrimenkul

Emlak Tipi

Oda

Fiyat Aralığı

Ödeme Planı

Özellikleri

Bölge

Alt Bölgeler

Türkiye'de Emlak Nasıl Satın Alınır?

Türkiye'de Emlak? Türkiye'de gayrimenkul yatırımı yapsam kâr eder miyim gibi sorular aklınıza geldi mi? Yani doğru yerdesiniz ve Türkiye'de Daire satın alın.

Bu makale size Türkiye'deki emlak piyasası hakkında bilgi vermeye çalışacaktır. Yazımızda sizler gibi birçok yerin gayrimenkul bilgilerini paylaşacağız;

  • Popüler tatil bölgeleri (özellikle Antalya'nın Alanya bölgesi),
  • İmar alanları geliştirmek,
  • Türkiye'de daireler,
  • Türkiye'de satılık villalar,
  • Birincisi ve özellikle İstanbul

    Coğrafi olarak stratejik bir konumda olan Türkiye, hem doğuluların hem de batılıların dikkatini çeken Avrupa ile Asya arasında bir köprüdür. Ege Denizi, Akdeniz ve Karadeniz kıyıları kıyı turizminde büyük aşamalara neden olmuştur. Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa-Yalova, Mersin, Muğla, Antalya-Alanya, Samsun, Sivas, Adana, Gaziantep illerinde son yıllarda özellikle son 20 yılda modern kentleşme anlamında büyük ilerleme kaydetmiştir. İstanbul, İzmir, Muğla, Antalya, Bursa, Yalova tercih edilen şehirler oldu. Kıyı turizminin yoğun olduğu illerde özellikle Antalya, Muğla, İzmir, Mersin, Aydın, Balıkesir, Bursa-Yalova ve İstanbul'un Karadeniz kıyıları yabancı ve yerli yatırımcıların ilgisinin artmasına neden olmuştur. Gelişme potansiyeli olan bu illerde sahil şeridinde otel, motel, alışveriş merkezleri, eğlence parkları ve kültürel etkinlik noktaları inşa ederek pastadan pay almış ve almaya devam etmektedirler. Bu nedenle sahil şeridinde ucuza satın alınabilen satılık villalar bulmak mümkün. Türkiye gibi istikrarsız ülkelerde Türkiye gibi ekonomiler, Türkiye'nin çok hızlı değerlenmesi nedeniyle lira ve yabancı para birimi karşısında sürekli değer kaybetmesi nedeniyle yaşanan siyasi krizlerin bir kısmıyla, fırsatçı yabancı yatırımcıların aşırı miktarda döviz yapmasına neden olmuştur. ülkeye giriş.


Yabancı yatırımcılardan Türkiye'ye sermaye transferi, kendi ülkelerinde bu kadar iyi reklam yapıyorlar Türk turizminde daha da büyüyor, bu nedenle Türkiye'deki apartman daireleri de daha çekici hale geliyor. Yabancı yatırımcılar sadece deniz tatili için değil birçok farklı sebepten dolayı Türkiye'yi tercih ediyor. Türkiye doğu ile batı arasında sıkışmış, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve tarihi mirasa sahip bir ülkedir. Din turizmi, tapınak tarihi kiliseleri turistlerin ilgisini çekebilecek tüm yapılar, Türkiye'de yatırım yapma nedenlerinden biridir.

Eskişehir Kapadokya bölgesi, Denizli Pamukkale trolleri, karadenizdeki tarihi Rum yapıları ve doğal güzellikler yaylaları, Doğu Anadolu bölgesinde kış turizmi, Kars-Sarıkamış, Erzurum Palandöken, Güney Doğu Anadolu Bölgesi Adana, Urfa, Gaziantep, Mersin oldukları için çok sayıda kültürel mirasa sahip iller, ziyaretçi akınına uğramalarının nedeni budur. Bu sebeplerden dolayı Türkiye'de Ev Al ..

Türkiye'de satılık daireler

Yabancı yatırımcı gayrimenkul yasasının değişmesiyle birlikte Türkiye'de gayrimenkul yatırımı yapanlara 250 bin dolarlık yatırım yapanlar için çifte vatandaşlık yolu açıldı.

Bu sayede Türkiye'de Daire almak isteyenler inebilir, koşullar çok daha kolay hale geliyor. Özellikle nüfusun yoğun olduğu şehirlerde son yıllarda toplu konut inşaatları artmaya başladı. Türkiye'de özellikle bu şehirlerde daire alıp satmak çok karlı hale geldi. Karlı işler için talep yüksektir.

Bu nedenle rekabet önemli hale gelir. Rakiplerinizle aynı fiyata daha konforlu ve güvenli evler satmanız avantaj olacaktır. Bu rekabet nedeniyle çok kaliteli daireleri uygun fiyatlarla satın almak mümkün hale geldi. Bu sebeple satılık İstanbul Daireleri artık çok popüler. Nüfusu 20 milyona yaklaşan bir şehirde konutlar çok değerli olmalı. İstanbul'da daire alıp satarak kazanç elde etmek için biraz ileriye dönük olmak gerekiyor. Ayrıca gayrimenkul sektöründeki yenilikleri takip etmek gerekmektedir.


-Yeni konut inşaatları nerede yapılıyor?

-Hangi ilçeler gelişiyor?

-Eğer ucuz satın alırsam ileride hangi arsa değerlenecek? kendine böyle sorular soruyor olmalı.

İstanbul'da son yıllarda gelişen ilçeler;

Çekmeköy, Beylikdüzü, Başakşehir, Kurtköy olarak sayılabilir. Bu ilçelere yatırım yapanlar artık çok iyi paralar kazanıyor. İstanbul'un lüks semtlerinden biri sayılan; Beşiktaş-Etiler-Bebek, Sarıyer-istinye, Kadıköy-Moda, Erenköy, Göztepe, Bostancı, Bakırköy-florya, Yeşilyurt, Yeşilköy, Ataköy ve bu yerlerde ucuz daire bulabilmek satış yaparken yüksek kar elde etmek demektir.

Türkiye'de İstanbul dışında deniz turizmi için özellikle birçok şehir ve tatil merkezinde tercih edilmektedir. Bunlardan en önemlisi şüphesiz Antalya'dır. Kemer, Kaş, Belek, Olympos, Alanya, Demre ve Manavgat'a her yaz 10-15 milyon turist gelmektedir. Bu nedenle Antalya Satılık Daireleri son derece değerlidir. Antalya merkez ve ilçelerinin yerli ve yabancı para faydalarının ilgi odağı olması nedeniyle aşırı yabancı yatırımcıların ilgisini çekmiş ve mevcut işlerine Türkiye'de yeni şubeler açmıştır. .

Bu durum sadece İstanbul ve Antalya için geçerli değil. Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya'nın en popüler tatil merkezi olan Alanya Satılık Daireler bir diğer gözde mekandır.

Türkiye'de Daire Satın Al

Yabancı bir yatırımcıysanız ve yatırım yapmak için yeni sektörler ve pazarlar hedefliyorsanız, Türk Emlak piyasası gözünüzün önünde olmalıdır. Türkiye'de daireler yukarıda bahsettiğimiz nedenlerle her geçen gün daha da değerleniyor. Türkiye'deki daireler, çok sıkı rekabet nedeniyle çok kaliteli ve lüks binalardan oluşmaktadır. Bu nedenle Türkiye'de satılık evler hem yatırım yapmak isteyenlerin hem de evlerde yaşamak isteyenlerin gözdesi haline geldi. Türk gayrimenkul sektörü ile son 20 yılda gayri safi yurtiçi gelirin% 9, doğrudan yabancı yatırım girişi ise 4 yıl önce 11 milyar ABD doları olduğunu göstermiştir. Bu gelirde inşaat ve gayrimenkul sektörünün payı% 50 oldu. 2012 yılında kanun değişikliğiyle Türkiye'de Daire satışları, Türkiye'de yabancılara konut ve arsa satışları% 25 artmıştır.

Loading...