Bulunamadı

Emlak Tipi

Oda

Fiyat Aralığı

Ödeme Planı

Özellikleri

Bölge

Alt Bölgeler

Istanbul'da Daire & Villa Nasıl Satın Alınır?

İstanbul'da gayrimenkul satın almak bir haftayı bulabilir, çünkü bu süreç çok fazla araştırma gerektiriyor ve nihai bir karara varmamız gerekiyor. Ancak bunların hepsi kısa sürede yapılabilse de, İstanbul'daki daireyi bulmak ve doğru kararı vermek en az üç ila altı ay sürebilir.

Türkiye’de hangi ülke vatandaşlarının Türkiye'de gayrimenkul edinebileceğini veya mülk üzerindeki hakları Tapu kadastro Kanunu Belirlemektedir. Türk Vatandaşı olmayan bir daire sahibi Türkiye’de yaşaya bilmesi için oturma izni yaptırması gerekmektedir. Vatandaşı ülkeye göre farklı sürelerde Türkiye’de ikamet izni almadan yaşayabilir veya tatillerini yapabilirler.

 

Türkiye’de Daire Satın almak isteyen yabancılar almak istedikleri daireyi iyi araştırmaları gerekmektedir. Çünkü Askeri bölgelerde olan Gayrimenkulleri yabancı vatandaşların almaları Türk Kanunları ile yasaklıdır. Ülkelerinin herhangi bir kısıtlamalara tabi olup olmadığını öğrenmek isteyen yabancılar, Türkiye'deki büyükelçilikler, Tapu Genel Müdürlüğü ve Dışişleri Bakanlığından bilgi alabilecekler. Bunun için Bizim Satış Danışmanlarımızla çalışarak size problem yaşamayacağınız dairelerin sunumunu yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

İstanbul'da Daire Almanın Maliyeti Ne Kadar?

Türkiye'de Avrupalı sayısı arttmakta ve özellikle İstanbul emlak piyasası her geçen yıl yabancı satışlarında büyük artış gözlenmektedir. Avrupalıların İstanbul'da satılık emlak satın almak için birçok nedeni var. Bu nedenlerden bazıları, İstanbul'un büyükşehir olması ve çok sayıda popüler bölgeye sahip olmasıdır. Konumunun yanı sıra İstanbul'un diğer Avrupa ülkeleriyle olan bağlantıları, sıcak iklimi ve düşük maliyetli yaşam olanakları, bir kez İstanbul'a gelen ve burada yeni bir hayat yaşamaya ya da İstanbul'da mülk satın almaya karar vermelerine neden oluyor.

Ayrıca İstanbul'da gayrimenkul almak isteyenler için ipotek oranları daha uygun hale getirildi. Daire almak isteyen müşterilerimize Türk Bankalarından Kredi alma da Geniş Bilgiye Sahip Satış Danışmalarımızla yardımcı olmaktayız.

İstanbul'da Emlak Fiyatları

İstanbul'da satılık gayrimenkul fiyatları, bölgelere ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. İstanbul'da satılık daireler İstanbul'un her iki tarafında da mevcuttur. İstanbul'un Avrupa yakasındaki gayrimenkuller,  Asya yakasında satılık mülklerden çok daha yüksek fiyatlara sahiptir. İstanbul'un Avrupa yakasındaki yeni kompleksler modern tasarım ve tesisler sunuyor, ancak alıcılar küçük daireler için yaklaşık 150.000 € 'dan başlayan yüksek fiyatlara hazır olmalıdırlar. İstanbul'da daha geleneksel bir his sunan Tadilatı yapılmış satılık daireler de bulunmaktadır. Bu eski tarz daireler ve şık bir şekilde yenilenmiş büyük çatı katları hem yatırımcılar hem de gerçek gayrimenkul alıcıları için iyi seçeneklerdir. Fiyatlar 150.000 € 'dan başlıyor ve Daire Sahibi olmak istenilen özelliklere göre fiyatlar artış gösterebiliyor.

İstanbul banliyölerinde de çok sayıda büyük lüks daire bulunmaktadır. Bu kompleksler tüm spor, eğlence ve alışveriş imkanları ile yüksek kalitede inşa edilmiştir, böylece istediğiniz her şeyi Dairenizin bulunduğu site içerisinden uzaklaşmadan bulabilirsiniz.

 

İstanbul'da Villa Almanın Maliyeti Ne Kadar?

İstanbul'un birçok yerinde çok farklı fiyatlarla villa bulabilirsiniz. Örneğin bazı İstanbul Villaları denize yakın konumdadır. Çoğunlukla Osmanlı döneminde inşa edilmiştir. Pahalı olmalarının yanı sıra kendinizi eşsiz hissettiren bazı özellikleri de vardır. Üsküdar, Sarıyer, Emirgan, Tarabya ve Ortaköy bu anlamda bu özellikte birçok villadan oluşmaktadır. Zekeriyaköy, Büyükçekmece, Arnavutköy, Esenyurt ve Beylikdüzü bölgeleri yatırım amaçlı villalar için idealdir. Bütçesi  Yüksek olan yatırımcılar, Beşiktaş, Şişli, Kadıköy gibi ilçelerden İstanbul'da villa satın almaya daha yakın olabilirler. İstanbul'da satılık villalar fiyatları açısından oldukça değişken olabilmektedir. İstanbul'da ucuz bir villa 300.000 € 'ya satılabilir veya daha prestijli ve özel havuzlu lüks villalar 2.000.000 € ve daha fazlasına mal olabilir.

İstanbul'da villa alırken nelere dikkat edilmelidir?

Satılık İstanbul Villaları geniş bir seçenek yelpazesi sunmaktadır. Ancak bu analiz, satın alınacak villa için iyi bir araştırma yapılmasını gerektirir. Şehir merkezinden uzaklaştıkça çeşitli villaların fiyatları düşse de villanın özellikleri ve vaat ettiği konfor genellikle metrekare bazında yüksek fiyatlara neden oluyor. Acele etmeyin, PropertiesinAlanya.com web sitemizi ziyaret edin ve deneyimli danışmanlarımız tüm süreç boyunca size rehberlik etsin.

 

İstanbul'da Satın Alınacak En İyi Yer Neresi?

Yaklaşık 15 milyon kişinin yaşadığı bir şehir olan İstanbul'un 39 Bölgesi bulunmaktadır. Birçoğu özellikle İstanbul'da gayrimenkul satın almak isteyen yabancı ülke vatandaşları için popüler bölgeler olmasının yanında bölgeden bölgeyede fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

İstanbul'un İlçeleri

Boğaz'ın tahtı Ortaköy, Osmanlı padişahlarının yazlık ikametgahı olup, Osmanlı döneminden beri ilginç ve ilginç bir yerleşim yeri olmuştur. Çeşitli hediyelik eşya dükkanları, kafeler, barlar ve restoranlar bulabilirsiniz.

Sarıyer ve Rumeli Kavağı, feribot seferleri ile Boğaz'ı ziyaret edenlerin Avrupa yakasındaki son durakları. Balık lokantaları meşhurdur ve bu yerler tatillerde çok kalabalık olabilmektedir. İstanbul'da satılık ucuz bir emlak arıyorsanız bu semtlerde detaylı bir araştırma yapmalısınız.

Üsküdar, Kız Kulesi ile ünlü bir semttir. Aynı zamanda Avrupa'ya geçiş bölgesidir. İstanbul'un son on yılda hızla gelişen semtlerinden biridir. Özellikle genç nüfusun ziyaret ettiği bölgedir.

Beyoğlu, inşa edildiği dönemin özelliklerini korumakta olup 100 yıl önce Avrupa'dan etkilenmiş mimarisi ve mirasıyla görülmeye değer bir yerdir. Galata bölgesinden metro ile geçmek mümkündür. Beyoğlu İstiklal Caddesi'nin başlangıcıdır. Buradan Taksim Meydanı'na gidebilirsiniz.

Maltepe, İstanbul'un Asya yakasında ve burada yaklaşık 400.000 kişi yaşıyor. Bölgenin gelişimi oldukça yenidir. İstanbul'da lüks bir gayrimenkul arıyorsanız Maltepe tam size göre bir bölgedir.

Loading...