Türkiyede Ziyaret Edilmesi Gereken Yerler

Türkiyede Ziyaret Edilmesi Gereken Yerler

Türkiye'de çok sayıda gezilecek yer var. Doğal harikalardan kumlu plajlara, aradığınız herşeyi bulacaksınız! Sevdiklerinizle her mevsim Türkiye'yi keşfedebilirsiniz.

Peri Bacaları: Kapadokya

Kapadokya, İç Anadolu'da tarihi bir bölgedir. Oraya vardığınızda başka bir gezegene inmiş gibi hissedeceksiniz. Türkiye'deki bu kayalık harikalar diyarı her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Güzel Yunan Şehri: Efes

Efes, eski bir Yunan kentidir. Bugün İzmir ilinin 3 km güneybatısında yer almaktadır. Efes, Türkiye'nin en önemli antik kenti olarak belirtilmektedir. En iyi korunmuş Roma şehridir. Antik çağlardan kalma kalıntılar hala Türkiye'nin batısındaki Selçuk köyü yakınlarında yatmaktadır.

En İyi Tatil Yeri: Side

Side, en çok Greko Romen kalıntıları ile tanınır. Türkiye’nin güney Akdeniz kıyısında yer alır. Uzun kumsalları vardır. Liman kentinin merkezinde antik bir tiyatro görülebilir. Roma hamamı kompleksi, Side Müzesi gittiğinizde görülmeye değer yerlerdendir.

Mükemmel Bir Tatil Arayanlar için: Bodrum

Bodrum, yakındaki tatil köyleri ve sahil kasabaları için bir kapıdır. Bölge, Türkiye’nin güneybatı kıyısında yer almaktadır. Muğla ilçesindedir. Halikarnas Mozolesi, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi ziyaret edilebilecek popüler yerlerdir. Bodrum, Türkiye'nin en iyi tatil beldesidir.

Bir Cennet: Marmaris

Marmaris, Türk Rivierası boyunca uzanan bir Akdeniz tatil beldesidir. Türk Rivierası, Turkuaz Sahili olarak da bilinir ve dünyaca ünlüdür. Açık hava kulüpleri ile oldukça hareketli bir gece hayatına sahiptir. Marmaris, dağlar ve berrak sular arasında yer almaktadır. Bu nedenle yelken ve dalış için en iyi yerlerden biri olarak görülüyor. Güler yüzlü insanların, iyi yemeklerin, lezzetli yerel şarapların ve doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen Şehri: Antalya

Antalya özellikle yaz aylarında ziyaret etmek için harika bir şehirdir. Antalya büyük otellerle çevrilidir. Mavi gökyüzünün, berrak denizin, lezzetli yemeklerin ve dost canlısı insanların tadını çıkarabilirsiniz. Antalya, Türkiye'nin en popüler turistik yerlerinden biridir. Plajlar, en iyi oteller, parklar, rafting ve diğer macera seçenekleri Antalya Türkiye'de sizi bekliyor!

Loading...