Türkiyede Özel Sağlık Sigortası

Türkiyede Özel Sağlık Sigortası

Sağlık Sigortası bir yabancının Türkiye'de kalacağı süre boyunca bir zorunluluktur. Sağlık bakımı, kamu veya özel sistemi kullanmanıza ve bulunduğunuz yere göre değişmektedir. Türk sağlık sigortasının kalitesi yüksektir ve çoğu Avrupa ülkesinden daha ucuzdur. Özellikle Türkiye kozmetik ameliyatlarda en hızlı büyüyen ülkelerden biri olarak biliniyor. Ayrıca diş hekimliği ve doğurganlık tedavileri popülerdir. Sağlık Sigortanız olduğunda ve Türkiye'de bir hastaneye gittiğinizde orada konuşulan ana dilin Türkçe olduğunu göreceksiniz. Ancak Türklerin neredeyse tamamı İngilizce konuşabiliyorlardır.

Türkiye'de Özel Sağlık Sistemi

Özel Sağlık Sistemi, üstün tesislere erişmek isteyenler içindir. Özel Sağlık Sigortası, akıcı İngilizce konuşabilen iyi eğitimli personel sunmaktadır. Kamu sağlık sistemi ile karşılaştırıldığında özel sağlık sistemi daha pahalıdır. Kronik bir hastalığınız varsa, özel sağlık bakım sistemini düşünmek daha iyi bir seçenektir. Avrupa Sağlık Sigortası Kartının Türkiye'de geçerli olmadığını unutmayın. 

Türkiye'deki eczaneler

Özellikle Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde eczaneler 24 saat bulunabilmektedir. Eczane saatleri genellikle sabah 9 ile akşam 6 arasıdır, ancak bu şehirden şehire değişebilir. Bazı ilaçları alabilmeniz için hastane tarafından verilen reçeteye ihtiyacınız olacaktır. 

Acil bir durumla karşılaştığınızda  Türkiye Acil Servis Numarası oaln 112'yi arayın. 

Türkiye'de Özel Sağlık Sigortası Yaptırmak İyi bir fikirdir!


Loading...