Türk çayı ve kahvesi

Türk çayı ve kahvesi

Türk çayı ve kahvesi lezzetli içeceklerdir. Türkiye, Türk kahvesi ve siyah çayı ile ünlüdür. Türk kültüründe içecekler çok önemli bir rol oynamaktadır. CHAI veya çay olarak da adlandırılan Türk çayı çok meşhurdur. Dünyadaki çayın yaklaşık yüzde 10'u Türkiye'de üretilmektedir. Karadeniz ve Gürcistan sınırı, çay yetiştirme bölgesidir. Türk kahvaltısından başlayarak tüm gün çay tüketilir. Dost kabul edilen birine çay ikramı, kek ve kurabiye gibi lezzetli tatlılarla servis edilebilir. Türkiye'deki hemen hemen her evde ve ofiste hazır bir demlik çay bulunur. Türkiye'yi turist olarak ziyaret etmeyi planlıyorsanız ve karadeniz bölgesine gidecekseniz çay bahçelerini bile görebilirsiniz. 

Türk Kahve Kültürü

Türk kahvesi özel bir içecektir. Türk kahvesinin kokusuna hayran kalacaksınız.  Espressonun kaba bir versiyonu gibidir. Küçük bir kapta servis edilir. "Cezve" ile hazırlanmaktadır. Kahvenize istediğiniz miktarda şeker ekleyebilirsiniz. Yavaş pişirilmelidir. Genellikle bir bardak su ile servis edilir.

Başlangıçtan itibaren Türk Kahvesi Nasıl Yapılır

Türk kahvesi yapmak zor bir iş değildir. Yemekten sonra Türk kahvesi yapabilir veya çay saatinde içebilirsiniz. Türkiye'de Türk kahvesi içebileceğiniz çok sayıda yerel kahvehane bulunmaktadır. İsteseniz siz de kendi Türk kahvenizi yapabilirsiniz. Cezve'ye biraz su ve 1 yemek kaşığı Türk kahvesi ekleyip yavaş yavaş kaynamasına izin verin. Dilerseniz şeker ekleyebilirsiniz. Kaynayınca ocaktan alıp, su ile servis edebilirsiniz.

Türk Kahvesi ile Falcılık

Türk kahvesi ile falcılık kültürün bir parçası olarak kabul edilir. Kahvenizi bitirdikten sonra tabağa çevirin vesoğumaya bırakın. Bir falcı fincana bakarak geleceğinizi tahmin etmeye çalışmaktadır. İnsanların çoğu bunu eğlenmek yapıyor olsada buna gerçekten inananlar da var.

Loading...