Köprülü Kanyon ve Rafting Turu

Köprülü Kanyon ve Rafting Turu

Köprülü Kanyon, Antalya'da bulunan bir milli parktır. Köprülü Kanyon 366 km2'lik bir alanı kaplamaktadır. 1973 yılında Orman Bakanlığı tarafından milli park olarak ilan edilmiştir. Köprülü kanyonun etrafında çok sayıda balık lokantası bulunuyor. Köprülü Kanyon, Antalya'ya 92 km uzaklıktadır. Alanya Antalya yolunda Manavgatı gectikten sonra Taşağıl kavşağından köprülü kanyona gidebilirsiniz. Güzel orman ve şelale manzaralarından geçeceksiniz. Köprülü Kanyon'da rafting, en popüler doğa sporlarından biridir. Doğa aşığıysanız, Köprülü Kanyonu kesinlikle seveceksiniz. 2 kişilik kano yapabilir veya 6 ile 10 kişilik nehir teknelerine binebilirsiniz. Damarlarınızdan geçen adrenalini hissedeceksiniz! Kanyonda doğa yürüyüşü, trekking, yürüyüş, kamp, safari vb. Gibi yapabileceğiniz başka şeyler de var. 

Köprülü Kanyon'a Nasıl Gidebilirim?

Köprülü Kanyon'a gitmek kolaydır. Kanyon, Manavgat ilçesine yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunmaktadır. Toplu taşıma kullanabilirsiniz. Önce Antalya veya Manavgat otobüslerine binin, ardından Köprülü Kanyon sapağında indikten sonra Beşkonak köylerinin midibüslerine binerek ulaşabilirsiniz. Kendi arabanız varsa, Köprülü Kanyon'a ulaşmak daha kolay olacaktır. Kanyonu ilk ziyaretiniz ise, Günlük tur hakkında bir Uzman ile iletişime geçmeniz daha iyi olur. Günlük turlar genellikle otelden alma ve dönüş vb. İçerir. Etrafta yeniyseniz bir tur rehberi ile çok daha rahat edeceksiniz.

Köprülü Kanyon'u Kimler Ziyaret Edebilir?

Köprülü Kanyon'u ziyaret etmek herkes için uygundur! Bireyler, büyük gruplar ve aileler biraz macera için Köprülü Kanyon'u ziyaret edebilir! Köprülü Kanyon'da yürüyüş, yüzme, nehir balıkçılığı, ekolojik kanopi turları ve daha birçok yapılacak şey sizi bekliyor! Orada çok eğleneceğinizden emin olabilirsiniz. Köprülü Kanyon, yeni macera potansiyeli yüksek, güvenli ve eğlenceli bir yer!

Antalya'nın Tek Rafting Yeri

Antalya'da rafting sadece Köprülü Kanyon'da mümkündür. Köprülü Kanyon'da keyif alacağınız 14 km uzunluğunda rafting parkuru bulunuyor. Yasal olarak Valilikten rafting  izini alarak bireysel rafting yapabilmelisiniz. Köprülü Kanyon, Türkiye'nin en ünlü rafting yeridir.

Loading...