Kapadokya Şehri ve Balon Gezisi

Kapadokya Şehri ve Balon Gezisi

Kapadokya, Türkiye'nin en güzel yerlerinden biridir. Kapadokya, İç Anadolu'da tarihi bir bölgedir. Bölge yazları sıcak ve kuraktır. Türkiye’nin en çok ziyaret edilen bölgeleri arasındadır. Kapadokya, mineral açısından zengin toprak sayesinde bir tarım bölgesidir. Meyve ve sebze yetiştirmek için mükemmel bir yerdir. Kapadokya, Hitit döneminden beri önemlidir. Kapadokya'ya Türkiye'nin her yerine kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Manastır vadilerinin yanı sıra boyalı mağara kiliselerini de ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca hava balonuyla uçabilir ve muhteşem manzaraya bir göz atabilirsiniz. Gecenizi bir Peri Bacası otel odasında geçirebilirsiniz. Merak etmeyin, o mağaralar size rahatlık sunacak.

Kapadokya'da Nereleri Görmeli?

Kapadokya'da görülecek yerler çok fazla! İlk önce peri bacaları görülmeli. Zelve Vadisi, Göreme Vadisi Milli Parkı, Kaymaklı, Derinkuyu, Avanos, Uçhisar, Ürgüp beldesi, Soğanlı, Ihlara Vadisi Kapadokya'da en çok ziyaret edilen yerlerdir. Sıcak hava balonuyla gezmek bölgedeki en popüler aktivite olsa da, yürüyüş yapabilir, ata binebilir, cip safarisine binebilir veya dağlarda bisiklet sürebilirsiniz.

Kapadokya sınırlarındaki Balon Turları

Kapadokya'da Balon Turları dünyaca ünlüdür. Mükemmel uçuş deneyimi ile birleşen gerçeküstü manzaranın keyfine varacaksınız. Katılabileceğiniz 3 farklı balon turu seçeneği var. Uçuş süresine göre değişir. Bir saat süren standart balon turlarına katılabilirsiniz. Sabah otelinizden alınacak ve siteye götürüleceksiniz. Uçuştan sonra şampanya ile küçük bir kutlama yapılacak. Turdan sonra bir uçuş sertifikası alacaksınız.

Deluxe Balon Turları

Deluxe Balon Turları, standart balon turlarından daha uzundur. En az bir buçuk saatlik uçuş deneyimine sahip olacaksınız. Fotoğraf çekmeyi düşünüyorsanız, Deluxe Balon Turu sizin için daha iyi bir seçenektir. Standart balon turu ile lüks balon turu arasındaki bir diğer fark ise, lüks seçeneği tercih ettiğinizde daha küçük bir sepetle ve kalabalık olmadan uçmanızdır.

Kapadokya Balon Turları, yerden yaklaşık 500 metre yukarı çıkmanızı sağlar. Hava koşullar iyi olursa 1.000 metrenin üzerine bile çıkabilirsiniz.

Loading...