Alanyada Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Alanyada Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Alanya, Türkiye'de popüler bir tatil beldesidir. Türk Rivierası olarak da bilinen Türkiye'nin orta Akdeniz kıyısında yer almaktadır. Aspendos, Alanya Kalesi, Dimçay, Sydra Kalesi Alanya'nın en çok ilgi çeken noktaları arasındadır. Alanya'nın tarihi mekanları, doğal güzellikleri ve çevre ilçelerine hayran kalacaksınız. Alanya'yı ilk kez ziyaret etmek istiyorsanız, yerel bir seyahat acentesiyle şehir turu rezervasyonu yaptırmak isteyebilirsiniz. Güne Kızıl Kule ile başlıyorsunuz. Daha sonra bugün açık hava müzesi olarak kullanılan Bizans Kalesi ile devam ediyorsunuz.

Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı, Alanya'nın en ünlü plajıdır. Geniş ve size Alanya  kalesinin manzarasını sunuyor. Harika manzaralı kumlu plajın keyfini çıkaracaksınız. Sahil boyunca yer alan beach club'larda istediğiniz gibi eglenebilir içeceğinizi içebilir ve güneşlenebilirsiniz.

Alanya Kalesi

Alanya Kalesi, Helenistik dönemde inşa edilmiş doğal bir kaledir. Geçmişten çok sayıda farklı kalıntı keşfedebilirsiniz. 83 kule ve 1.200 sarnıç vardır. Alanya'da büyük bir arkeolojik sit alanı olduğu için saatler süren keşifler planlamak isteyebilirsiniz.

Kızıl Kule

Kızıl Kule, adını kulenin yapısını oluşturan kırmızı tuğladan alır. 13. yüzyılda inşa edilmiştir. 33 metre yüksekliğindedir. Alanya limanını korumak için yapılmıştır. İlk katta bulunan küçük etnografya müzesini ziyaret edebilirsiniz. Türkmen kültürünü yansıtan el işçiliğini görebilirsiniz.

Damlataş Mağarası

Damlataş Mağarası 50 metre uzunluğundadır. % 95 neme ve 22 C derece sıcaklığa sahiptir. Özellikle astım şikayetleri olan kişiler için tedavi edici etkileri ile bilinir. Astım hastaları 21 günlük tedavi kürü için mağarayı ziyaret ediyor.

Alanya Limanı

Alanya Limanı, şehirde keşfetmek için harika bir yerdir. Güzel manzaranın tadını çıkarabilir, Türk kahvesi içebilir ve yürüyüş yapabilirsiniz. Alanya Arkeoloji Müzesi'ne buradan direkt gidebilirsiniz. Antik çağlardan kalan kalıntıları görebilirsiniz. Etnografik bölümü kontrol etmeyi unutmayınız. Madeni paraların MÖ 700'e geri döndüğünü görebilirsiniz! Ayrıca İslami Dönemde eski tarım teknikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Alanya, tarihi öğrenmek, doğal güzelliğin tadını çıkarmak ve kaliteli zaman geçirmek için harika bir yerdir!

Loading...